Szkolna Akademia Finansów w Zespole Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie

W łukowskich ,,Alejach” odbyły się warsztaty tematyczne o dwóch odmiennych motywach przewodnich. Pierwszy z zakresu przedsiębiorczości „Przedsiębiorczość w praktyce” i drugi z zakresu finansów „Praktyczne finanse”.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas technikum ekonomicznego i handlowego. W pierwszym dniu warsztatów uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu praktycznej przedsiębiorczości, planowania kariery zawodowej oraz tworzenia wyróżniających się dokumentów aplikacyjnych do pracy. Drugiego dnia zdobyli wiedzę z zakresu podstawowych produktów finansowych, uczyli się rozważnego zarządzania osobistym budżetem, poznali zagrożenia rynku finansowego.

Trójka najaktywniejszych uczniów każdego dnia warsztatów otrzymała nagrody. Po warsztatach, w celu uzupełnienia zdobytej wiedzy, uczniowie uczestniczyli w indywidualnym doradztwie zawodowym. Wszyscy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

Wiedza, zdobyta od młodego, kreatywnego i doświadczonego trenera podczas warsztatów oraz indywidualnego doradztwa zawodowego zwiększy uczestnikom projektu szanse na rynku pracy oraz pomoże wykonywać wszelkie ruchy finansowo-zawodowe w sposób bardziej rozważny, przemyślany i sensowny.

Szkolnym koordynatorem tego przedsięwzięcia była p. Danuta Dziedzic-Gryczka.

info/foto. ZS1

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*