Wojcieszków: bezpłatna mammografia. Zarezerwuj sobie tę datę.

W związku z ogólnopolskim Populacyjnym Programem Wczesnego Wykrywania Raka Piersi realizowanym przez Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ MARMED z siedzibą w Świdniku, władze gminy zapraszają mieszkanki Gminy Wojcieszków do wzięcia udziału w bezpłatnej mammografii. 

Program skierowany jest do kobiet w wieku od 50 do 69 lat, które w ciągu 24 miesięcy nie miały wykonanej mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Celem programu jest obniżenie wskaźnika umieralności z powodu raka piersi do poziomu krajów Unii Europejskiej, podniesienie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka sutka oraz wprowadzanie na terenie całego kraju ujednoliconych zasad postępowania diagnostycznego. Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem złośliwym u kobiet. Stanowi około 20% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe u Polek, ryzyko zachorowania wzrasta po 50 roku życia. Badania kliniczne wykazały, że w grupie kobiet w wieku 50-69 lat, które miały wykonane badania mammograficzne co dwa lata, nastąpiło zmniejszenie umieralności   o 25-30 %!, a więc warto badać się systematycznie i nie pozwolić na rozrost zmian. Najważniejszym czynnikiem w istotny sposób wpływającym na wyniki leczenia oraz na całkowite wyleczenie, jest wykrycie nowotworu w jak najwcześniejszym stadium rozwoju.

Badanie odbędzie się 30 sierpnia (piątek) w godzinach 09:00 – 14:00 w Urzędzie Gminy Wojcieszków, ul. Kościelna 46.

info. UG Wojcieszków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*