Wymiana oświetlenia ulicznego w Gminie Stanin

Rozpoczęły się prace nad wymianą oświetlenia w Gminie Stanin na lampy typu LED. W miejsce rtęciowych i sodowych lamp zainstalowane zostanie innowacyjne oświetlenie skonstruowane tak, by jak najefektywniej wykorzystywać strumień światła oraz oszczędzać energie elektryczną. W całej gminie wymienionych zostanie 1101 punktów świetlnych. Prace trwają w Józefowie, Jarczówku i Nowym Staninie.

Poza tym, że stare oświetlenie zostanie wymienione na energooszczędne, projekt  „Modernizacja oświetlenia ulicznego na trenie Gminy Stanin” zakłada budowę oświetlenia w Borowinie oraz na boiskach w Jeleńcu i Zastawiu.
Borowinie Gąseckiej zbudowana zostanie nowa oświetleniowa linia kablowa oraz oświetlenie drogowe na odcinku o długości 258 metrów. W Borowinie Sarnowskiej linia kablowa i oświetlenie będą miały długość 1 230 metrów.
Na boisku w Jeleńcu, zainstalowanych zostanie 6 nowych stalowych masztów oświetleniowych, które wyposażone będą w 48 naświetlaczy LED.
Zastawiu na terenie boiska również zainstalowanych zostanie 6 stalowych masztów oświetleniowych, na których zainstalowanych zostanie 16 szt. naświetlaczy LED.

Wartość projektu wynosi ponad 1,5 mln zł.

Władze Gminy Stanin, na realizację projektu uzyskały 1 016 290,18 zł dofinansowania ze środków unijnych. Wszystko to w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działanie 5.5 Promocja niskoemisyjności.

Źródło – Gmina Stanin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*