XX rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Siedlcach. Łukowianie również byli obecni

Kodak

Biskup Siedlecki zaprasza mieszkańców Łukowa i Ziemi Łukowskiej na obchody XX rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Siedlcach. Wówczas ,,Błonia Siedleckie” odwiedziło wielu łukowian, w tym redaktorzy i czytelnicy Kuriera. Pociągi relacji Łuków – Siedlce pękały w szwach.

Mija już 20 lat od momentu, kiedy Ojciec Święty, po raz pierwszy w historii, odwiedził Diecezję Siedlecką. Przed laty w spotkaniu z Janem Pawłem II wzięło udział setki wiernych z parafii powiatu łukowskiego, by wyrazić swoją wiarę i przywiązanie do Kościoła.

,,Zapraszam Was wszystkich bardzo serdecznie na 9 czerwca do Siedlec na uroczystości XX-lecia pobytu św. Jana Pawła II w stolicy naszej Diecezji. Tego dnia o godzinie 12:00 w katedrze będzie sprawowana uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza. Następnie o godzinie 15:00 odbędzie się ,,Marsza dla Życia i Rodziny”, w którym przejdziemy na teren lodowiska, gdzie odbędzie się program artystyczny upamiętniających pobyt papieża. Wystąpi również grupa Arka Noego” – zachęca Kazimierz Gurda.

Jednocześnie Biskup Siedlecki apeluje, aby tego dnia w liturgii wspomnieć to historyczne wydarzenie i pomodlić się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji Ojca Świętego Franciszka I i całej Diecezji Siedleckiej.

fot. UM Siedlce

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*