Z Burca na Wiejską. Poseł Skwarek gościł uczniów z tamtejszej podstawówki.

Poseł Ziemi Łukowskiej, Sławomir Skwarek, gościł w murach budynku sejmowego przy Wiejskiej w Warszawie uczniów ze Szkoły Podstawowej w Burcu. Dzieci miały okazję do przeżycia lekcji parlamentaryzmu ,,na żywym organizmie”.

W ramach wizyty uczniowie mieli okazję do zobaczenia sali obrad, holu głównego, a także do spaceru ,,korytarzem marszałkowskim” aż do samego Senatu. Delegacja z Burca miała także okazję zobaczyć wystawę poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II. W trakcie wycieczki odbywało się posiedzenie Sejmu, więc była to świetna okazja, aby obserwować na żywo obrady z galerii sali posiedzeń sejmu.

,,Szkoła Podstawowa w Burcu to jest „moja” szkoła. To właśnie tutaj byłem niegdyś dyrektorem. To stąd, z Wiejskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Kulturalnego „Przymierze”, które prowadzi szkołę, trafiłem na ul. Wiejską w Warszawie’‘ – mówił poseł Sławomir Skwarek.

Uczniowie zobaczyli, gdzie zasiadają posłowie z poszczególnych ugrupowań, w którym fotelu zasiada poseł Sławomir Skwarek, a także które miejsca są przeznaczone dla marszałka, wicemarszałków, prezydenta, Rady Ministrów i przedstawicieli innych organów państwowych. W trakcie zwiedzania przewodnik opowiedział o historii polskiego parlamentaryzmu oraz o funkcjach pełnionych przez Sejm i Senat. Po zwiedzeniu parlamentu poseł zaprosił grupę na obiad do jednej z restauracji znajdujących się w Sejmie. Opiekunami wycieczki były: Kazimiera Łucjan, Katarzyna Szczygielska, Grażyna Kacperska oraz Ewelina Chadaj.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*