Żdżary: Złoty Kur Ziemi Łukowskiej

W niedzielę w Żdżarach odbył się V Jubileuszowy Międzypowiatowy Jarmark Zespołów Folklorystycznych „Złoty Kur Ziemi Łukowskiej 2019”.

W przeglądzie pieśni i tańca ludowego i biesiadnego w kategorii dziecięcej  i dorosłych , zaprezentowało się 16 zespołów z powiatów : łukowskiego, radzyńskiego, bialskiego, siedleckiego (mazowieckie), węgrowskiego (mazowieckie) i łosickiego (mazowieckie). Gościnnie  wystąpił zespół folklorystyczny  „Ostromieczewskieje Lamony” z Brześcia (Białoruś).

W pierwszej części Jarmarku wystąpiły dziecięce zespoły ludowe tj. Dziecięcy Zespół Ludowy z Węgrowskiego Ośrodka Kultury, Zespół Pieśni i Tańca „Włodawiacy” z Młodzieżowego Domu Kultury we Włodawie, Zespół Pieśni i Tańca „Zawierucha” z I LO w Węgrowie oraz Zespół Pieśni i Tańca „Jata” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łukowie.

W drugiej części Międzypowiatowego przeglądu folklorystycznego wystąpiły takie zespoły jak: „Modry Len” z Adamowa, „Świderzanki” ze Świderek, „Jutrzenka” z Rogoźnicy, „Echo” z Przychód, „Sami Swoi” z Tłuśca, „Złoty kłos” z Ulana Majoratu, „Radość” z Radomyśli, „Czerwona jarzębina” ze Stanina, „Zalesianki” z Zalesia, „Kumpele” z Gręzówki, „Niezapominajki” z Dminina, „Jagódki” ze Żdżar oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łosickiej z Łosic.

inf. Powiat Łukowski

1 Trackback / Pingback

  1. Wrześniowe występy i sukcesy ZPiT Ziemi Łosickiej – biblosice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*