Adamów: znacząca metamorfoza w centrum. Nowe oblicze głównego placu.

W Adamowie powstaje “Plac Niedźwiedzi”. Gmina Adamów pozyskała dofinansowanie w wysokości 3,2 miliona złotych i rozpoczęła realizację ponad czteromilionowego projektu. Z początkiem lipca ruszyły prace przy przebudowie terenu, który będzie pełnił ważną funkcję reprezentacyjno – użytkową dla Adamowa.

Projekt zakłada kompleksowe zagospodarowanie i uporządkowanie placu znajdującego się pomiędzy ulicami Kleeberga, Wyszyńskiego i Męczenników Katynia oraz terenu pomiędzy budynkiem Urzędu Gminy i dawnym Zakładem Przemysłu Odzieżowego CORA. Zaprojektowano duże przestrzenie trawiaste, aleje drzew liściastych, pasy krzewów, wielogatunkowe kompozycje z krzewów i bylin.

Jednym z założeń projektowych jest wprowadzenie elementów ogrodu sensorycznego poprzez nasadzenia roślin o liściach zróżnicowanych fakturowo. Elementy zieleni i małej architektury będą służyły odpoczynkowi na łonie natury, ze szczególnym przeznaczeniem do celów terapeutycznych, socjalizujących i edukacyjnych dla osób niewidomych, z zaburzeniami psychofizycznymi czy z upośledzeniem umysłowym.

Teren będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców wiozących swoje pociechy w wózkach. Ponadto na placu powstaną: amfiteatr, deptak z fontanną, plac zabaw, ścianka wspinaczkowa i skatepark.

Jak informuje Urząd Gminy w Adamowie wizualizacja przebudowanego placu wygląda następująco:

inf. UG Adamów

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*