Czy na dworcu PKP w Łukowie powstanie sala widowiskowa?

Wczoraj w Łukowskim Ośrodku Kultury miała miejsce konferencja prasowa dotycząca modernizacji dworców kolejowych przy współpracy z przedstawicielami samorządu terytorialnego. Głównym tematem była rewitalizacja dworca PKP w Łukowie i jego adaptacja na potrzeby ŁOK-u. Mówi się, że miałaby tam powstać sala widowiskowa. Gościem głównym spotkania był Mariusz Mróz, Dyrektor ds. Inwestycji PKP S.A.

Dyrektor Mariusz Mróz przedstawił ideę modernizacji dworców kolejowych i nadawania im nowych funkcji uwzględniających potrzeby lokalnych społeczności. Katarzyna Kalotka omówiła stopień zaawansowania prac przy modernizacji dworca w Łukowie oraz zakreśliła harmonogram następnych działań zmierzających także do wbudowania sali widowiskowej na ok. 350 miejsc na rzecz Łukowskiego Ośrodka Kultury.

W minionym miesiącu została podpisana umowa z biurem projektowym, którego zadaniem będzie przygotowanie projektu architektonicznego z kompletem niezbędnych zezwoleń do dnia 30.01.2020 roku. Na połowę przyszłego roku przewidziane jest wyłonienie wykonawcy modernizacji, zaś na koniec 2021 r. oddanie gotowego obiektu do użytku. Koszt prac projektowych wyniesie nieco ponad 600 tys. złotych. Całość prac w tym sali widowiskowej z zapleczem w standardzie „pod klucz”, ma wynieść minimum 10 mln zł. Całość kosztów zostanie pokryte przez PKP S.A. wspieranego dotacją z budżetu państwa. W tej chwili trwają ustalania dotyczące warunków umowy najmu sali widowiskowej, jaką zawrze z Biurem Nieruchomości PKP S.A. Łukowski Ośrodek Kultury.

Na konferencji obecny był również burmistrz Łukowa. Jego zdanie miasta nie stać na budowę całkiem nowego obiektu, który docelowy pochłonąłby ponad 20 mln złotych. Zapewnił on, że samorząd będzie wspierał PKP w realizacji inwestycji.

info. pras. ŁOK

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*