Łuków/Adamów: nielegalna uprawa konopi indyjskich

W ostatni weekend wakacji łukowscy policjanci mieli dużo pracy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Na terenie naszego powiatu ujawnili uprawę konopi indyjskiej oraz 3 przypadki posiadania nielegalnych substancji.

W piątek funkcjonariusze wydziału kryminalnego łukowskiej komendy wraz kolegami z komisariatu w Adamowie realizowali czynności na podstawie własnych ustaleń. Z informacji jakie uzyskali wynikało, że na jednej z posesji mogą znajdować się środki odurzające. W tym celu udali się na teren posesji zamieszkiwanej przez 18-letniego mieszkańca gm. Adamów. Przy 18-latku policjanci znaleźli substancję psychotropową w postaci mefedronu w ilości 0,22 grama oraz środek odurzający w postaci żywicy konopi indyjskich tzw. haszyszu w ilości 0,20 grama. Czynnościom wykonywanym przez policjantów przyglądał się jego 17-letni kolega- mieszkaniec tej samej gminy, u którego policjanci znaleźli 0,32 grama mefedronu. Podczas przeszukania terenu posesji, w tunelu, wśród warzyw ujawniono rosnącą roślinę konopi indyjskich, o wysokości około 160 cm. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, usłyszeli zarzuty posiadania, a drugi również uprawy narkotyków.

Tego samego dnia, w Łukowie na ulicy Objazdowej funkcjonariusze prewencji podczas kontroli jednego z samochodów ujawnili przy 21-letnim mieszkańcu gminu Krzywda woreczek foliowy z zawartości 0,13 grama ziela konopi indyjskich tj. marihuany. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że zakupił ten środek na próbę tydzień wcześniej. Usłyszał już zarzut posiadania środka odurzającego.

Sobotniej nocy na terenie gm. Stanin policjanci z komisariatu w Stoczku Łukowskim zatrzymali do kontroli drogowej 23-letniego kierującego pojazdem Renault Scenic. Policjanci oceniającstyl jego jazdy podejrzewali, że może znajdować się pod działaniem alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Mężczyzna „wydmuchał” promil alkoholu. W czasie trwania czynności z własnej woli, z kieszeni spodni wyjął woreczek zawierający biały proszek który wręczył policjantom. Przyznał im, że są to narkotyki. Analiza substancji wykazała że było to 0,90 grama mefedronu. Podobnie jak jego poprzednicy, został zatrzymany i spędził resztę nocy w areszcie.

Policjanci przypominają że narkotyki są substancjami niebezpiecznymi i toksycznymi, zażywanie których jest niebezpieczne dla zdrowia.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*