Łuków: konferencja ,,Nowe technologie, czyste powietrze” za nami

Wczoraj w Sali Weselnej Wiktoria w Łukowie odbyła się konferencja pn. ,,Nowe technologie, czyste powietrze”. Zorganizowała ją Fundacja Rozwoju Gospodarki i Innowacji im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, a także łukowskie biuro programu ,,Czyste Powietrze”.

W trakcie konferencji swoje referaty wygłosili prelegenci Paweł Gilowski (Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska”, Leszek Kowalczyk (ekspert ds. walki o czyste powietrze), Katarzyna Dec – Kisiel (ekspert ds. źródeł finansowania inwestycji ekologicznych, a także Marcin Błachnio (ekspert ds. zastosowania nowych technologii). W konferencji wzięli udział również parlamentarzyści i samorządowcy Ziemi Łukowskiej.

Konferencja była również dobrą okazją do pewnych podsumowań. Jak informuje Ryszard Szczygieł, radny Sejmiku Wojewódzkiego, a także osoba odpowiedzialna za łukowską działalność biura programu ,,Czyste Powietrze”, placówka od maja do września bieżącego roku udzieliła 724 porad osobistych i 487 porad telefonicznych. Skala interwencji merytorycznych pokazuje, że program cieszy się zainteresowaniem, a mieszkańcy nie pozostają obojętni na tematykę związaną z szeroko pojętym czystym powietrzem.

2 Komentarze

    • Tak. Jednak nie cenzurujemy, a moderujemy. Jeszcze nie zdarzyło się, abyśmy jakiegoś nie puścili. Póki co czytelnicy trzymają poziom i nie schodzą do rynsztoku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*