Łuków: potrącenie na obwodnicy. Nie zauważył pieszego

Z obrażeniami ciała do szpitala trafił 69-latek. Mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych i został potrącony przez samochód marki Renault. Kierujący autem 44-latek mówił, że nie widział mężczyzny na jezdni, że poczuł uderzenie i dopiero zauważył upadającego na szybę pieszego.

Wczoraj przed godziną 18:00 dyżurny łukowskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym do jakiego doszło na ul. Wojska Polskiego. Ze zgłoszenia wynikało, że został tam potrącony pieszy. Mundurowi którzy przyjechali na miejsce ustalili, że kierujący samochodem marki Renault Scenic 44-latek z gminy Stanin potrącił przechodzącego przez jezdnię 69-letniego łukowianina.

Z ustaleń wykonanych przez policjantów wynikało, że pokrzywdzony pieszy przechodził przez jezdnię po wyznaczonym przejściu. Kierowca scenica mówił mundurowym, że nie widział przechodzącego po przejściu mężczyzny, że poczuł iż pojazd „w coś” uderzył i dopiero wówczas zauważył upadającego na przednią szybę auta mężczyznę. W wyniku wypadku pokrzywdzony pieszy doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Teraz policjanci będą prowadzili dochodzenie, które ma ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku.

Mundurowi przypominają, że kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych obowiązany jest zachować szczególną ostrożność polegającą na zwiększeniu uwagi i dostosowaniu zachowania do warunków i sytuacji zmieniających się na drodze, w stopniu umożliwiającym odpowiednio szybkie reagowanie. Ponadto musi ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*