Łuków: radni PiS wnioskują o dopłaty do żłobków prywatnych [WNIOSEK]

Do Urzędu Miasta Łuków wpłynął wniosek radnych Klubu Prawo i Sprawiedliwość, którzy chcą, aby samorząd dopłacał 200 złotych na każde dziecko uczęszczające do niepublicznego żłobka.

Niespełna rok temu w Łukowie otwarty został miejski żłobek. Placówka ta może przyjąć 48 dzieci. Dzisiaj wiadomo już, że tak skromne możliwości żłobka okazały się niewystarczające. W trakcie naboru wielu rodziców musiało obejść się smakiem i posłać dziecko do prywatnej placówki. Takich dzieci w mieście jest ok. 100. W związku z tym radni z klubu Prawo i Sprawiedliwość wnioskują o podjęcie uchwały w sprawie udzielenia dotacji w wysokości 200 złotych miesięcznie na każde dziecko objęte opieką w żłobku niepublicznym.

Radni tłumaczą, że rodzice, których dzieci nie mają szansy uczęszczać do żłobka miejskiego, a chcą pracować zawodowo, muszą liczyć się z kosztami posłania swojej pociechy do prywatnej placówki. Ich zdaniem takie dofinansowanie znacznie obniży koszty ponoszone przez rodziców. Szacowany koszt wprowadzenia programu wynosi 250 tysięcy w stali roku.

Wniosek, którzy prezentujemy poniżej poparli radni Robert Dołęga, Andrzej Skwarek, Przemysław Suchodolski, Ewa Rybicka – Sicińska, Leonard Baranowski, Artur Gałach, Zygmunt Celiński i Krzysztof Jodełko.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*