Łuków: serduszko zamiast punktów. Walentynkowa akcji policji i dzieciaków.

Czerwone lub czarne kartki w kształcie serca wręczały przedszkolaki kierowcom zatrzymanym przez policjantów z łukowskiej drogówki. To „akcja” zorganizowana przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w dniu Świętego Walentego, do której maluchy i ich opiekunki zaprosiły naszych mundurowych.

Wczoraj przed południem maluchy miały okazję zobaczyć, jak wygląda kontrola kierowców przekraczających dozwoloną prędkość w strefie zamieszkania. Na ul. Dmocha, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Łukowie wręczały własnoręcznie wykonane z kartki kolorowe serduszka zatrzymywanym do kontroli kierowcom. Kierujący, którzy jechali zgodnie z przepisami, na czerwonej kartce mogli przeczytać podziękowania za właściwe poruszanie się po drogach. Natomiast osoby nieznacznie naruszające przepisy, mogły liczyć tym razem na taryfę ulgową i oprócz pouczenia otrzymywały czarne serduszko z wypisaną prośbą o stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Policjantom i dzieciom towarzyszyli też pracownicy Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Łukowie, którzy w formie walentynkowego upominku wręczali kierowcom miejskie kalendarze.

Korzystając z okazji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego  tłumaczyli też dzieciom jak zachować się na drodze. Takie spotkania mundurowych z dziećmi mają na celu między innymi zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać dzieci na drodze. Wszyscy obiecali, że będą przestrzegać wskazówek dotyczących ich bezpieczeństwa.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*