Łuków: Starostwo Powiatowe przekazuje 450 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem

W Starostwie Powiatowym w Łukowie odbyło się spotkanie starosty Dariusza Szustka z wójtami i burmistrzami z terenu powiatu łukowskiego. W obradach uczestniczył również Mariusz Furlepa, dyrektor SP ZOZ w Łukowie oraz dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łukowie, Elżbieta Poddębniak.

Podczas spotkania starosta Dariusz Szustek poinformował, iż Zarząd Powiatu na wczorajszym posiedzeniu podjął uchwałę dotyczącą wsparcia finansowego dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w wysokości 450 000 zł z przeznaczeniem na walkę z koronawirusem. W dalszej części spotkania zebrani zapoznali się z informacją dotyczącą stanu epidemiologicznego powiatu oraz przygotowania służby zdrowia do przeciwdziałania COVID – 19.

Według informacji przedstawionych przez Dyrektora SP ZOZ oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wynika, że mieszkańcy powiatu mogą czuć się bezpieczni. Obecni na spotkaniu wójtowie i burmistrzowie zadeklarowali, że samorządy gminne również wesprą finansowo łukowski szpital.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*