Łuków: wywieźli za miasto i grozili śmiercią

Dozór policyjny i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym – to środek zapobiegawczy zastosowany wobec trzech młodych mieszkańców Łukowa. W minioną sobotę mężczyźni „wywieźli” 25-latka poza miasto, gdzie jeden z nich groził mu pozbawieniem życia. Łukowscy kryminalni zatrzymali ich już następnego dnia.

W sobotni wieczór z dyżurnym łukowskiej komendy skontaktował się 25-latek, który poinformował o „wywiezieniu” go za miasto przez kilku młodych mężczyzn, gdzie jeden z nich groził mu pozbawieniem życia. 25-latek wykorzystując nieuwagę sprawców uciekł na pobliską posesję, gdzie chowając się przed nimi wezwał pomoc. Wyjaśnieniem okoliczności zajścia zajęli się łukowscy kryminalni, którzy już następnego dnia zatrzymali znanych im dwóch 24-latków i 27-latka z Łukowa. Młodzieńcy tłumaczyli funkcjonariuszom, że nie mają nic wspólnego z zajściem, że pokrzywdzony 25-latek sam wsiadł do ich samochodu, że nikt mu nie groził. Kryminalni nie uwierzyli w ich zapewnienia i ustalili, że 25-latek został „groźbą” zmuszony do wejścia do ich samochodu marki BMW, którym wywieziono go „za miasto”.

Ustalenia poczynione dotychczas przez łukowskich policjantów pozwoliły na przedstawienie zarzutów zatrzymanym. 24-latek będzie odpowiadał za pozbawienie wolności i kierowanie gróźb wobec pokrzywdzonego, a jego dwaj koledzy odpowiedzą za pozbawienie wolności 25-latka. Teraz prowadzący postępowanie będą ustalali między innymi co było powodem takiego zachowania młodych mężczyzn.

Wczoraj prokurator zastosował wobec zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

inf. KPP Łuków

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*