Rozbudowanych zostanie 20 kilometrów dróg w powiecie łukowskim. Pieniądze są już zabezpieczone.

W budżecie Województwa Lubelskiego na 2020 rok zabezpieczona została kwota 4 milionów złotych na inwestycje dotyczące dróg wojewódzkich DW806 i DW807. Obie te magistrale liczą łącznie blisko 20 kilometrów i prowadzą przez teren powiatu łukowskiego.

Rozbudowa drogi wojewódzkiej DW806 dotyczy odcinka o długości ok. 10 kilometrów znajdującego się na trasie Łuków – Międzyrzec Podlaski. Drugi z remontowanych odcinków to droga wojewódzka DW807 o podobnej długości znajdująca się na odcinku Maciejowice – Sobolew – Żelechów – Łuków. Na obie te inwestycje przeznaczono po 2 miliony złotych.

– Przetarg na dokumentację, czyli projekty wraz ze wszystkimi uzgodnieniami na oba odcinki tych dróg zostanie ogłoszony przez Zarząd Dróg Wojewódzkich jeszcze w tym roku. Jest to pierwszy etap przygotowania inwestycji. Z tego miejsca należy podziękować marszałkowi Jarosławowi Stawiarskiemu, a także dyrektorowi Zarządu Dróg Wojewódzkich Pawłowi Szumera. Obaj panowie wykazali zrozumienie potrzeby rozbudowy tych odcinków, a nasze rozmowy zostały sfinalizowane konkretnymi zapisami i określonymi środkami finansowymi – mówi Ryszard Szczygieł, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego.

Dalszej realizacji opisanych inwestycji drogowych będziemy się uważnie przyglądać.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*