Sport: Andżelika i Błażej wygrywają w Czechach

W Buhuminie w Czechach po raz 56  został zorganizowany turniej w podnoszeniu ciężarów. W zawodach wzięło udział sześcioro reprezentantów Olimpijczyka Łuków.

W klasyfikacji do lat 15 zwycięstwo odniosła 5 zawodniczka ostatnich mistrzostw Europy, Andżelika Młynarczyk. Na drugim miejscu została sklasyfikowana Julia Linkiewicz, a brązowy medal wywalczyła Oliwia Markiewicz. 6 miejsce zajęła Patrycja Domańska. Wszystkie reprezentują klub z Łukowa.

Wśród chłopców do lat 15 najlepszy okazał się także reprezentant Olimpijczyka, Błażej Borkowski. Trzecie miejsce zajął Piotr Zachoszcz.

W klasyfikacji drużynowej Olimpijczyk Łuków zajął drugiej miejsce. Zwyciężył Rotas Rotava.

Jak informuje trener i prezes klubu, Robert Dołęga zawodniczki i zawodnicy ustanowili 26 rekordów życiowych i 13 razy poprawiali rekordy województwa lubelskiego w grupie wiekowej dla 15 i 17 lat!

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Powiatu Łukowskiego i firmie Overis.