Zarząd Dróg Wojewódzkich przygotowany na “Bestię ze wschodu”

BESTIA ZE WSCHODU nadciąga nad Polskę! Intensywne opady śniegu bardzo niska temperatura, która może spaść nawet do -30 stopni Celsjusza oraz zimny i porywisty wiatr – tak zapowiadane jest załamanie pogody, które już za kilka dni ma nadejść nad Polskę. A jednym z pierwszych województw, gdzie “Bestia” ma zaatakować jest Województwo Lubelskie.

“Na niską temperaturę ani wiatr nic poradzić nie możemy ale jako Zarząd Dróg Wojewódzkich postaramy się zrobić wszystko by ułatwić mieszkańcom Lubelszczyzny podróżowanie po drogach, którymi zarządzamy i którymi się opiekujemy. I jesteśmy na to przygotowani.Gdy tylko będzie to potrzebne, wyślemy na drogi wojewódzkie sprzęt, który posiadamy. 77 piaskarek i solarek gotowych jest do wyjazdu już dzisiaj. A gdyby one nie dawały rady (w co wątpimy) mamy do dyspozycji: 6 sztuk pługów lekkich, 40 sztuk pługów średnich, 12 sztuk pługów ciężkich, 14 równiarek, 9 sztuk pługów wirnikowych oraz 18 sztuk ładowarek. Dodatkowo przy drogach, które najbardziej narażone są na zawiewanie śniegu z pól, ustawiliśmy ponad 170 kilometrów zasłon przeciwśnieżnych. JESTEŚMY GOTOWI” – to oficjalny komunikat z profilu Facebooka Zarządcy Drogi.

Wszystkim użytkownikom dróg wojewódzkich przypominamy iż z chwilą rozpoczęcia prac przy zwalczaniu śliskości zimowej i odśnieżaniu, w Rejonach oraz siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie wprowadzone zostały dyżury personelu technicznego mające na celu nadzorowanie i koordynowanie prac oraz prowadzenie obsługi informacyjnej. Informacje o stanie dróg wojewódzkich w województwie lubelskim będzie można uzyskać u dyżurnego w ZDW w Lublinie pod numerem telefonu ☎️ 601 676 758 i 81 749 53 28 lub bezpośrednio w naszych jednostkach terenowych.

Meldunek o stanie dróg wojewódzkich publikowany jest na stronie internetowej – link: http://zud.zdwlublin.nazwa.pl/zima i uaktualniany w ciągu doby 4 krotnie w godzinach: 6:00, 10:00, 15:00, 19:00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*