Jutro otwaracie basenów. Nowy cennik i dwukrotna podwyżka cen biletów. Nie wyjdziesz już bezpłatnie poza baseny.

Już jutro odbędzie się inauguracja sezonu wakacyjnego na pływalni letniej ,,Delfin”. W ostatnich latach przywykliśmy, że w czerwcu na basenach czeka na nas niespodzianka. W tym roku czekają nas podwyżki. Ceny biletów zwiększyły się dwukrotnie. To nie wszystkie zmiany, które budzą wątpliwości wśród wypoczywających.

Rozpoczęły się wakacje. Jedną z najciekawszych form spędzania wolnego czasu przez dzieci w Łukowie jest wizyta na kompleksie basenów miejskich przy ulicy Browarnej. Ośrodek Sportu i Rekreacji zapewnia tam atrakcje w postaci strzeżonych basenów, plaży, brodzika, placu zabaw, a także wypożyczalni sprzętu. Delfin każdego roku cieszył się ogromną liczbą odwiedzających. Baseny w ostatnich latach były sukcesywnie remontowane, co przekładało się na liczbę osób wypoczywających w łukowskim kompleksie wakacyjnym.

Do wizyty na basenach zachęcała również cena biletu wstępu. Za normalną wejściówkę trzeba było zapłacić 10 złotych, natomiast dzieci i studenci płacili 5 złotych. Jednak w tym roku ceny zostały podniesione aż dwukrotnie. Za wejściówkę normalną i ulgową będzie trzeba zapłacić już kolejno 20 i 10 złotych. Nowe ceny biletów zostały wprowadzone zarządzeniem burmistrza.

Negatywnie przyjęta przez internautów została również wiadomość, że postanowiono zabronić bezpłatnego opuszczania kompleksu basenów. Oznacza to, że dzieci nie będą miały już możliwości wyjścia na obiad do domu. Rodzice będą musieli wybrać, czy zapłacić za obiad w miejscowym barze, czy też dzieci zjedzą w domu, a po powrocie wykupią kolejną wejściówkę.

Podwyżek można jednak uniknąć. Wystarczy pofatygować się do magistratu i wyrobić sobie ,,kartę mieszkańca”. Dokument ten uprawnia nas do uzyskania ,,promocyjnych” cen biletów, które pozwolą na wejście na baseny na zasadach z poprzednich lat.

Jak informuje magistrat program Łukowska Karta Mieszkańca skierowany jest do wszystkich mieszkańców Łukowa. Wniosek może złożyć osoba pełnoletnia, która rozlicza podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Łukowie oraz deklaruje w zeznaniu podatkowym miasto Łuków jako miejsce zamieszkania. W Programie mogą uczestniczyć dzieci (wówczas wniosek o wydanie karty składa rodzic lub opiekun prawny). Więcej na temat programu można dowiedzieć się POD TYM LINKIEM.

Koszt uruchomienia i prowadzenia programu ,,Łukowska Karta Mieszkańca” szacuje się na od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy rocznie.

NOWY CENNIK BILETÓW

 1. bilet wstępu normalny – 20,00 zł
 2. bilet wstępu ulgowy –   10,00 zł
 3. bilet wstępu normalny dla posiadaczy Łukowskiej Karty Mieszkańca – 10,00 zł
 4. bilet wstępu ulgowy dla posiadaczy Łukowskiej Karty Mieszkańca, Łukowskiej Karty Seniora – 5,00 zł
 5. bilet wstępu w godz. 16:00  – 20.00  – 5,00 zł
 6. bilet wstępu w godz. 16:00  – 20.00 dla posiadaczy Łukowskiej Karty Mieszkańca, Łukowskiej Karty Seniora, Karty Rodzina 3+ – 3,00 zł
 7. bilet wstępu dla osób niepełnosprawnych oraz opiekuna – 4,00 zł
 8. bilet wstępu normalny dla grup zorganizowanych (min. 15 osób) – 10 zł od osoby
 9. bilet wstępu ulgowy dla grup zorganizowanych (min. 15 osób) – zł od osoby
 10. bilet wstępu normalny dla posiadaczy Karty „Rodzina 3+” – 6,00 zł
 11. bilet wstępu ulgowy dla posiadaczy Karty„Rodzina 3+” –   3,00 zł
 12. bilet wstępu normalny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – 18,00 zł
 13. bilet wstępu ulgowy dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny – 8,00 zł

Bilet wstępu obowiązuje na cały dzień, bez możliwości opuszczania pływalni i ponownego powrotu!

5 Komentarzy

 1. ludzie i tak beda kupować bilety nie pochwalam tego ale i tak beda tlumy i tak ale zart z tym zakazem wychodzenia!! pewnie wlasciciel sklepu na basenach zaciera rece!!

 2. Zakaz wychodzenia jest moim zdaniem po to aby nie wymieniać się biletami. A cena … Wszystko kosztuje – a to cena za cały dzień pobytu.

  • Naprawdę wierzysz w to? Przy starych cenach też wejście było na cały dzień. Co do wyjść… masa sposobów aby to uplinowac. Chociażby te żałosne karty mają numery. Numer 123 kupuje bilet o 10 to niech bilet 123 sobie wchodzi ile chce proste

 3. A co z dziecmi i z osobami spoza miasta Łuków? Dlaczego dla nas nie ma karty dzięki ktorej można wejść ze zniżką?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*