Kosuty: rolnicy rozmawiali m. in. o bezpieczeństwie i higienie pracy

W środę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kosutach odbyło się spotkanie informacyjne dla rolników. Głównym organizatorem spotkania był Pan Wiesław Grudzień ze Stowarzyszenia „Polski Ziemniak”. Podczas spotkania przedstawiciel PT KRUS Łuków Starszy Inspektor ds. Prewencji Ewelina Malon przeprowadziła szkolenie dla rolników z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym. 

Spotkanie miało na celu upowszechnienie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na wsi, popularyzowania sposobów zapobiegania upadkom osób w gospodarstwach rolnych, a także kształtowanie bezpiecznych zachowań rolników i członków ich rodzin podczas pracy w gospodarstwie rolnym. Pracownik Kasy omówił zagrożenia występujące w czasie pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem dobrych praktyk związanych z zapobieganiem upadkom, bezpiecznej pracy z wykorzystaniem maszyn i urządzeń rolniczych, obsługi zwierząt oraz bezpiecznego pozyskiwania drewna na potrzeby gospodarstwa rolnego, a także wskazał metody zapobiegania wypadkom.

Ponadto przedstawiciel Kasy omówił w jaki sposób można skorzystać z leczenia rehabilitacyjnego, a także przedstawił wyroby oznaczone Znakiem Bezpieczeństwa KRUS. Omówiony został również temat „Kleszcze – kłujący temat”, a także wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom do lat 16. Przedstawiciel KRUS odpowiadał również na nurtujące pytania rolników, które głównie dotyczyły świadczenia uzupełniającego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji czy włączenia się do ubezpieczenia społecznego KRUS. Uczestnicy spotkania otrzymali broszury, ulotki i naklejki o tematyce prewencyjnej oraz kalendarze na 2020 rok. 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*