Trzebieszów: IV Rajd Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie, wójt Mirosław Szekalis, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów oraz OSP w Nurzynie zapraszają do udziału w IV Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Rajd odbędzie się w sobotę 29 lutego. Zanim uczestnicy wyjdą na trasę Gminny Ośrodek Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie zaprasza na emisję filmu dokumentalnego o Żołnierzach Niezłomnych, która odbędzie się o godzinie 09:00. Następnie, około godziny 10:00, uczestnicy wyruszą na trasę prowadzącą pod pomnik ,,Mitropa’’. To jednak nie wszystko.

W dniu imprezy w siedzibie GOKiW Trzebieszów dostępna będzie również okazyjna wystawa dotycząca podziemia niepodległościowego w Polsce. Wydarzenia te odbędą się w związku ze zbliżającymi się obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w które włącza się również społeczność gminy Trzebieszów. W sobotę 29 lutego organizatorzy zapraszają już na godzinę 09:00 do Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Trzebieszowie. Odbędzie się wówczas emisja filmu dokumentalnego o Żołnierzach Niezłomnych. Następnie o godzinie 10:00 rozpocznie się pieszy Rajd pod pomnik MITROPA. Na miejscu zaplanowano występy artystyczne dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Szaniawach, krótki rys historyczny oraz złożenie okazyjnych wieńców. Ponadto uczestnicy będą mogli posilić się gorącą grochówką przygotowaną przez przez druhów z OSP w Nurzynie.

Warto wspomnieć, że Rajd wyruszający spod budynku GOKiW w Trzebieszowie w trakcie trasy połączy się z Rajdem, który o wschodzie słońca wyruszy z Łukowa. Rajd idący z Łukowa odbędzie się z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków. Ponadto z inicjatywy Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Trzebieszów w niedzielę 1 marca o godzinie 11:30 w Parafii Dziesięciu Tysięcy Rycerzy Męczenników w Trzebieszowie odbędzie się Msza Święta w intencji poległych za Ojczyznę. Serdecznie zapraszamy na wszystkie powyższe uroczystości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*